Sprawdzony w Polsce

SOBPOL Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Włodzimierz Sobieraj

Drabpol ciśnienie opon opinie
Drabpol ciśnienie opon opinie

Sobpol ma swoją siedzibę w Siemianowicach Śląskich i jest serwisem instalacyjnym systemów monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach ContiPressureCheck. Firma ta jest również naszym długoletnim klientem, zaopatrującym swoje pojazdy i maszyny budowlane w nowoczesne rozwiązania zwiększające wydajność swojej floty – systemy FM.

Flota firmy składa się z 20 różnego rodzaju maszyn budowlanych, oraz 9 szt. wodzideł Volvo A40.

„Ceny opon w naszych wozidłach zaczynają się od 10000 zł a kończą na 30000 zł za sztukę. Jeżeli porównamy ich cenę do ceny systemu CPC to widać, że taka inwestycja stanowi zaledwie kilka procent ich wartości, a do tego bardzo szybko nam się zwróci. Oszczędności związane z użytkowaniem CPC mogą więc być bardzo wysokie.”​

Usługi Transportowe Korzonek Ryszard w Radzionkowie

drabpol ciśnienie opon opinie

Firma posiada 30 ciężarówek oraz swój serwis TIR. Należą do siatki Conti360 i są naszym serwisem CPC
Pan Sławomir Skoczylas – kierownik serwisu Usługi Transportowe Korzonek Ryszard:

„Firma jest na rynku ponad 20 lat. Zajmujemy się w przewozem materiałów niebezpiecznych ADR oraz serwisem samochodów ciężarowych. System monitorowania ciśnienia i temperatury opon ContiPressureCheck użytkujemy ponad rok. Został zamontowany na jednym zestawie ciągnika z naczepą. Przede wszystkim zauważyliśmy ,że utrzymując właściwe ciśnienie w ogumieniu pojazd zużywał mniej paliwa, oraz wydłużył się czas użytkowania opon.

Dodatkowo system uchronił nas przed awarią i przestojem pojazdu w trasie, informując kierowcę o powolnej utracie ciśnienia w oponach.

Zdecydowanie polecamy te rozwiązanie innym przewoźnikom„.

PHT „TRACOM” Sp. z o.o

Firma PHT „TRACOM” Sp. z o.o. działa od 1991 r. Posiada sieć stacji paliw oraz serwis samochodów ciężarowych. TRACOM jest jednocześnie jedną z największych firm zaopatrujących stacje paliw w produkty petrochemiczne i akcesoria na terenie północno-wschodniej Polski.

Pan Jan Pawłowski – dyrektor ds. technicznych firmy:

„Posiadamy 23 zestawy ciągników marki MAN wraz z naczepami oraz 7 autocystern, które spełniają rygorystyczne normy, co powoduje, że jakość usług jest wysoko ceniona przez partnerów firmy, z którymi współpracujemy od lat.

Kierowca który ma zainstalowany system na pojeździe jest bardzo zadowolony, bardzo chwali jakość systemu, dokładność pomiaru oraz to w jaki sposób informacje są przekazywane na wyświetlaczu, dzięki czemu ma na bieżąco pod kontrolą każde koło w pojeździe oraz naczepie. Mając taki system na pokładzie docenia jego zalety i cieszy się ponieważ system wpływa także na bezpieczeństwo podróżowania.

Zdecydowanie poleciłbym innym przewoźnikom system monitorowania ciśnienia i temperatury ContiPressureCheck. Mam świadomość jak ważne jest by chronić opony w pojazdach ciężarowych a dzięki systemowi można wiele zaoszczędzić. Przykładem może być nasza ostatnia awaria gdzie w pojeździe bez systemu uszkodzeniu uległo łożysko koła w naczepie, koszta naprawy oraz przestoju są nieporównywalne z kosztem systemu więc naprawdę warto ponieważ gdybyśmy mieli taki system na tym pojeździe to moglibyśmy zapobiec tej awarii ponieważ system ContiPressureCheck potrafi wyłapać nawet takie sytuację. Pamiętajmy również że system podnosi bezpieczeństwo na drogach oraz komfort pracy kierowcy”.

drabpol ciśnienie opon opinie
drabpol ciśnienie opon opinie

Sprawdzony na polskich drogach

drabpol ciśnienie opon opinie

„System CPC oceniamy w pełni jako niezawodny. Dzięki przejrzystemu wyświetlaczowi obsługa systemu w kabinie kierowcy jest bardzo prosta. Zamontowanie CPC zapewnia nam mniejsze ryzyko awarii opon. W niedalekiej przyszłości spodziewamy się zaś widocznych rezultatów w zakresie redukcji kosztów utrzymania floty.

Śmiało polecamy ten produkt innym flotom pojazdów.”

PPH ALDO ANDRZEJ NAFALSKI – Transport Międzynarodowy

Sprawdzony w Europie

Karkasy wyeksploatowanych opon doskonale nadają się do ponownego bieżnikowania

Alfredo Maia, właściciel firmy Transmaia Transporte z Portugalii:

„Nasze opony wyposażone w czujniki systemu ContiPressureCheck™ pokonują zdecydowanie więcej kilometrów.

Po zakończeniu ich eksploatacji karkasy są w idealnym stanie i doskonale nadają się do bieżnikowania, co pozwala nam zaoszczędzić na zakupie nowego ogumienia. Dzięki ContiPressureCheck wydajemy też zdecydowanie mniej na usługi assistance. W przypadku nagłego spadku ciśnienia lub innych komplikacji, takich jak zablokowany hamulec lub awaria łożyska koła, system natychmiast aktywuje alarm, a nasi kierowcy mogą zareagować zanim dojdzie do poważnych uszkodzeń. Nasi kierowcy są pod ogromnym wrażeniem intuicyjnej obsługi systemu ContiPressureCheck™. W szczególności doceniają poczucie bezpieczeństwa, jakie im on zapewnia”.

O firmie Transmaia Transporte
Siedziba: São Mamede de Coronado, Portugalia
Rok założenia: 1982
Flota: 200 ciągników i naczep

drabpol ciśnienie opon opinie

Brak przestojów spowodowanych problemami z ogumieniem

drabpol ciśnienie opon opinie

Stefan Rinker, kierownik warsztatu obsługującej pojazdy ciężarowe i autobusy firmy Sieckendiek, która posiada także autoryzację MAN, z siedzibą w Versmold-Peckeloh w Niemczech:

„Od kiedy zamontowaliśmy system ContriPressureCheck™, w naszych pojazdach nie dochodzi do żadnych przestojów powodowanych problemami z ogumieniem – całkowicie przekonaliśmy się do tego systemu i zdecydowanie go polecamy. Działa doskonale”.

O firmie Fritz Sieckendiek GmbH & Co. KG / Sieckendiek Truck & Bus Service
Siedziba: Versmold-Peckeloh, Niemcy
Rok założenia: 1965/1978
Flota: Ponad 40 autobusów i autokarów

Bezsprzeczne oszczędności czasowe i kosztowe, wyższy poziom niezawodności dla klientów

Peter Gheeraert, właściciel i dyrektor belgijskiej firmy Transport Gheeraert z siedzibą w podbrugijskiej miejscowości Loppem:

„Od kiedy zaczęliśmy korzystać z systemu ContiPressureCheck™, zanotowaliśmy znaczący spadek kosztów oleju napędowego, liczby uszkodzonych opon oraz wydatków serwisowych. Nie jest to jedynie oszczędność czasu i pieniędzy – teraz możemy zaoferować naszym klientom usługi o znacznie wyższym poziomie niezawodności. System jest łatwy w montażu i użytkowaniu. Do pozostałych korzyści związanych z jego użytkowaniem należą: ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierowców, towarów i pojazdów dzięki ograniczeniu ryzyka eksplozji opony”.

O firmie Transport Gheeraert
Siedziba: Loppe k. Brugii, Belgia
Rok założenia: 1951
Flota: 80 ciągników, 120 naczep

drabpol ciśnienie opon opinie